SSHB21HS-07267
Mfr.Part #
SSHB21HS-07267
Description
CMC 26.7MH 700MA 2LN TH
Stock
223
In Stock :
223
Voltage - Rated AC :
250V
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.03Ohm
Size / Dimension :
1.024Lx0.906W 26.00mmx23.00mm
Height (Max) :
0.610 15.50mm
Resistance :
1.03Ohm
Current Rating (Max) :
700mA
Inductance :
26.7 mH
Series :
SSHB21HS
Operating Temperature :
-25°C~120°C
Inductance @ Frequency :
26.7mH @ 10kHz
Datasheets
SSHB21HS-07267
KEMET SSHB21HS-07267
SSHB21HS-07267 datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD