SSHB21HS-04507
Mfr.Part #
SSHB21HS-04507
Description
CMC 50.7MH 400MA 2LN TH
Stock
8
In Stock :
8
Resistance :
2.03Ohm
DC Resistance (DCR) (Max) :
2.03Ohm
Series :
SSHB21HS
Height (Max) :
0.610 15.50mm
Operating Temperature :
-25°C~120°C
Inductance @ Frequency :
50.7mH @ 10kHz
Size / Dimension :
1.024Lx0.906W 26.00mmx23.00mm
Current Rating (Max) :
400mA
Inductance :
50.7 mH
Voltage - Rated AC :
250V
Datasheets
SSHB21HS-04507
KEMET SSHB21HS-04507
SSHB21HS-04507 datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD