SSHB21H-R07700
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SSHB21H-R07700
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 70MH 700MA 2LN TH
Stock
32
In Stock :
32
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Common Mode Chokes
Mounting Type :
Through Hole
Height (Max) :
0.610 15.50mm
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Operating Temperature :
-25°C~120°C
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.16Ohm
Inductance @ Frequency :
70mH @ 10kHz
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
1.024Lx0.906W 26.00mmx23.00mm
Number of Lines :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Max) :
700mA
Factory Lead Time :
23 Weeks
Inductance :
70 mH
Voltage - Rated AC :
250V
Resistance :
1.16Ohm
Series :
SSHB21H
Datasheets
SSHB21H-R07700
KEMET SSHB21H-R07700
SSHB21H-R07700 datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD