SSHB10HS-R30015
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SSHB10HS-R30015
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 1.5MH 3A 2LN TH
Stock
50
In Stock :
50
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Common Mode Chokes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Max) :
3A
Inductance @ Frequency :
1.5mH @ 10kHz
Operating Temperature :
-25°C~120°C
Number of Lines :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Mounting Type :
Through Hole
Series :
SSHB10HS
Voltage - Rated AC :
250V
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
23 Weeks
Height (Max) :
0.610 15.50mm
Resistance :
60mOhm
Size / Dimension :
0.866Lx0.669W 22.00mmx17.00mm
Inductance :
1.5 mH
DC Resistance (DCR) (Max) :
60mOhm
Datasheets
SSHB10HS-R30015
KEMET SSHB10HS-R30015
SSHB10HS-R30015 datasheet pdf and Common Mode Chokes product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD