SRN4018TA-150M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SRN4018TA-150M
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 900MA 230MOHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Current Rating (Amps) :
900mA
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Series :
SRN4018TA
DC Resistance (DCR) :
230mOhm
Tolerance :
±20%
Pbfree Code :
yes
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
10 @ 100kHz
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Shielding :
Semi-Shielded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
30MHz
Inductance :
15μH
Published :
ECCN Code :
EAR99
Type :
Wirewound
Current - Saturation :
1.1A
Package / Case :
Nonstandard
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.169Lx0.169W 4.30mmx4.30mm
Inductance Tolerance :
20%
Material - Core :
Ferrite
Datasheets
SRN4018TA-150M
Bourns, Inc. SRN4018TA-150M
SRN4018TA-150M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD