SRH2-1415R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SRH2-1415R
Manufacturer
Autonics
Package / Case
SSR with Integrated Heat Sink
Datasheet
Download
Description
SSR RELAY 3PST-NO 15A 48V-480V
Manufacturer :
Autonics
Product Category :
Solid State Relays
Load Current :
15 A
Package :
Box
Mounting :
DIN Rail, Panel
Series :
SR2
Circuit :
3PST-NO (3 Form A)
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Product Status :
Active
Base Product Number :
SRH2-1415
Output Voltage :
48-480 VAC
Nominal Output Voltage :
48 VAC, 120 VAC, 208 VAC, 240 VAC, 277 VAC, 347 VAC, 380 VAC, 415 VAC, 480 VAC
Package / Case :
SSR with Integrated Heat Sink
Termination Style :
Screw Terminal
Termination :
Screw Terminal
Voltage - Input :
4 ~ 30VDC
Voltage - Load :
48 V ~ 480 V
Input Polarity :
DC
Current Rating :
15 A