SRFI068H-100
Mfr.Part #
SRFI068H-100
Manufacturer
Antenova
Description
FERA HORIZONTAL ISM ANTENNA+100M
Stock
126
In Stock :
126
Manufacturer :
Antenova
Product Category :
RF Antennas
Product Type :
ISM Antennas - ISM, MICS, UHF, VHF, UWB
Termination :
U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Style :
T-Bar Flex
Width :
13 mm
Series :
FlexiiANT?
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Product :
PCB Antennas
Return Loss :
-15dB
VSWR :
1.4
Antenna Type :
PCB Trace
Type :
Passive Antenna
Cable Type :
100 mm RF1.13
Center Frequency :
915 MHz
Length :
33 mm
Frequency Range :
902MHz ~ 928MHz
Mounting Style :
Adhesive Mount
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Applications :
ISM, LoRa, Sigfox
Package :
Bulk
Base Product Number :
SRFI068
Product Status :
Active
Packaging :
Bulk
Power Rating :
Product Category :
Antennas
Height :
0.15 mm
Impedance :
50 Ohms
Subcategory :
Antennas
Number of Bands :
1
Application :
Remote Monitoring, Smart Meters, Home Automation, Medical Devices
Mounting Type :
Adhesive
Termination Style :
Connector
Frequency (Center/Band) :
915MHz
Features :
Cable - 100mm
Cable Length :
115 mm
RF Family/Standard :
General ISM
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Gain :
0.7DBI
Brand :
Height (Max) :
0.006" (0.15mm)
IP Rating :
Ingress Protection :
RoHS :
Details
Antenna Connector Type :
IPEX MHF
Polarization :
Linear
Datasheets
SRFI068H-100
Antenova SRFI068H-100
1 Bands PCB Trace UHF (300MHz ~ 1GHz) Adhesive U.FL (UMCC), IPEX MHF1 915MHz 0.7dBi Bulk 0.006" (0.15mm) ISM, LoRa, Sigfox