SRF4530A-220YH
Mfr.Part #
SRF4530A-220YH
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
SMD COMMON MODE FILTER
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Common Mode Chokes
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
DC Resistance (DCR) (Max) :
600mOhm
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Style :
PCB Mount
Height (Max) :
0.118" (3.00mm)
Brand :
Bourns
Inductance @ Frequency :
22 μH @ 100 kHz
Impedance :
1.2 kOhms
Shielding :
Shielded
Test Frequency :
100 kHz
Impedance @ Frequency :
1.2 kOhms @ 10 MHz
Product Status :
Active
Filter Type :
Signal Line
Inductance :
22 uH
Width :
3.2 mm
Bourns
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Termination Style :
SMD/SMT
Voltage Rating - AC :
Product Category :
Common Mode Chokes / Filters
Number of Lines :
2
Product Type :
Common Mode Chokes
Approval Agency :
Voltage Rating - DC :
50V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Length :
4.5 mm
Features :
Series :
SRF4530A
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Number of Channels :
1 Channel
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Height :
3 mm
Current Rating (Max) :
310mA
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
- 30 %, + 50 %
Core Material :
Ferrite
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
SRF4530A-220YH
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD