SRF2012-371Y
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SRF2012-371Y
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Common Mode Chokes
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Impedance @ Frequency :
370Ohm @ 100MHz
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Impedance :
37Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Lines :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Halogen Free :
Halogen Free
Base Part Number :
SRF2012
Filter Type :
FERRITE CHIP
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Series :
SRF2012A
Voltage - Rated DC :
50V
Mount :
Surface Mount
Current Rating (Max) :
300mA
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
Height :
1.397mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
500MOhm
Datasheets
SRF2012-371Y
Bourns, Inc. SRF2012-371Y
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD