SRF2012-300YA
Mfr.Part #
SRF2012-300YA
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Description
CMC 400MA 2LN 30 OHM SMD
Product Category :
Common Mode Chokes
Tolerance :
25%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Base Part Number :
SRF2012
Core Material :
Ferrite
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Series Resistance :
200mOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating (Max) :
400mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Halogen Free :
Halogen Free
JESD-609 Code :
e3
Impedance @ Frequency :
30Ohm @ 100MHz
Number of Lines :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
SRF2012A
Impedance :
30Ohm
DC Resistance (DCR) (Max) :
200mOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
Voltage - Rated DC :
50V
Height :
1.4mm
Datasheets
SRF2012-300YA
Bourns, Inc. SRF2012-300YA
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD