SRF1280A-3R3Y
Mfr.Part #
SRF1280A-3R3Y
Package / Case
Nonstandard
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 3.3UH SMD
Product Category :
Arrays, Signal Transformers
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Package / Case :
Nonstandard
Height :
0.315 8.00mm
REACH SVHC :
No SVHC
Ratings :
AEC-Q200
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max DC Current :
10.4A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
3.3 µH
Mount :
Surface Mount
Inductance - Series :
13.2 μH
Inductance - Parallel :
3.3 µH
Current Saturation - Series :
10.8A
Factory Lead Time :
18 Weeks
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Published :
Shielding :
Shielded
Series :
SRF1280A
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±30%
JESD-609 Code :
e3
Number of Coils :
2
Core Material :
Ferrite
RMS Current (Irms) :
10.4A
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) - Parallel :
11mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
40mOhm Max
Resistance :
11mOhm
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Weight :
4.099993g
Current Saturation - Parallel :
21.5A
ECCN Code :
EAR99
Current Rating - Series :
5.23A
Datasheets
SRF1280A-3R3Y
Bourns, Inc. SRF1280A-3R3Y
Catalog related products
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD