SQ1852PG12NF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQ1852PG12NF
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Package / Case
SMD/SMT
Datasheet
Download
Description
RF ANT 1.9GHZ PANEL CAB CHAS MT
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
1.99GHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
VSWR :
1.5
Mounting Type :
Chassis Mount
Gain :
2.5dBi
Mount :
Surface Mount
Height :
22.098mm
Feature :
Cable - 305mm
Frequency Group :
UHF 1GHz~2GHz
Factory Lead Time :
2 Weeks
Frequency Range :
1.85GHz~1.99GHz
Series :
Squint™
Published :
Termination :
N Type Female
Height (Max) :
0.866 22.00mm
Frequency (Center/Band) :
1.9GHz
Antenna Type :
Panel
Packaging :
Bulk
Package / Case :
SMD/SMT
Number of Bands :
1
Datasheets
SQ1852PG12NF
1 Bands Panel UHF 1GHz~2GHz Chassis Mount N Type Female 1.9GHz 2.5dBi Bulk 0.866 22.00mm