SPWH22470
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SPWH22470
Manufacturer
Pulse Electronics
Description
ANT SP WHIP 1-4W 470M SMA F T2
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
RF Antennas
Series :
Ingress Protection :
RoHS :
Details
Brand :
Gain :
Mounting Type :
Connector Mount
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Product Category :
Antennas
VSWR :
Product Type :
ISM Antennas - ISM, MICS, UHF, VHF, UWB
Termination :
SMA Female
RF Family/Standard :
Antenna Type :
Whip, Straight
Frequency (Center/Band) :
470MHz
Package :
Bag
Pulse
Features :
Number of Bands :
1
Applications :
Subcategory :
Antennas
Frequency Range :
450MHz ~ 490MHz
Product Status :
Active
Return Loss :
Height (Max) :
6.000" (152.40mm)
Datasheets
SPWH22470
1 Bands Whip, Straight UHF (300MHz ~ 1GHz) Connector Mount SMA Female 470MHz - 6.000" (152.40mm) -