SP6200ER-L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SP6200ER-L
Manufacturer
Sipex
Description
IC REG LINEAR ADJ LDO REGULATOR
Manufacturer :
Sipex
Product Category :
Voltage Regulators - Linear
Current - Output :
200mA
PSRR :
78db ~ 40dB (100Hz - 400Hz)
Voltage - Output (Min/Fixed) :
6V
Package :
Bulk
Series :
SP6200/6201
Output Configuration :
Positive
Output Type :
FIXED
Voltage - Input (Max) :
7V
Control Features :
Current Limit, Enable
Voltage - Output (Max) :
7V
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C