SP1008-122J
Mfr.Part #
SP1008-122J
Description
FIXED IND 1.2UH 671MA 252MOHM SM
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Depth :
2.66mm
DC Resistance (DCR) :
252mOhm Max
Tolerance :
±5%
Saturation Current :
1.37A
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Inductance :
1.2μH
Current Rating :
690mA
Max DC Current :
671mA
Test Frequency :
100kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
2.41mm
Datasheets
SP1008-122J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD