SOB965160
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SOB965160
Manufacturer
Celduc
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
SSR 2X50A/400VAC/2 CTRL 6-16VDC
Manufacturer :
Celduc
Product Category :
Solid State Relays
Supplier Device Package :
Product Status :
Active
Series :
okpac®
On-State Resistance (Max) :
7.5 MOhms
Package / Case :
Module
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Output Type :
AC, Zero Cross
Package :
Box
Voltage - Input :
6 ~ 16VDC
Termination Style :
Mounting Type :
Chassis Mount
Load Current :
50 A
Voltage - Load :
24 V ~ 600 V
Datasheets
SOB965160
Celduc SOB965160
SOB965160 datasheet pdf and Solid State Relays product details from Celduc stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Panasonic
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
  • Panasonic
    SSR RELAY DPST-NO 130MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NC 100MA 0-400V
    SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
    SSR RELAY SPST-NO 1A 0-30V