SN75LBC775DWR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SN75LBC775DWR
Manufacturer
Texas Instruments
Package / Case
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC TRANSCEIVER FULL 2/2 20SOIC
Manufacturer :
Texas Instruments
Product Category :
Drivers, Receivers, Transceivers
Operating Temperature :
0°C~70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Package / Case :
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Supplier Device Package :
20-SOIC
Voltage - Supply :
4.75V~5.25V
Duplex :
Full
Protocol :
AppleTalk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Data Rate :
1Mbps
Number of Drivers/Receivers :
2/2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Transceiver
Mounting Type :
Surface Mount
Receiver Hysteresis :
30mV
Datasheets
SN75LBC775DWR
Introducing Drivers, Receivers, Transceivers Texas Instruments SN75LBC775DWR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:0°C~70°C, Package / Case:20-SOIC (0.295, 7.50mm Width), Type:Transceiver, Mounting Type:Surface Mount, SN75LBC775DWR pinout, SN75LBC775DWR datasheet PDF, SN75LBC775DWR amp .Beyond Drivers, Receivers, Transceivers Texas Instruments SN75LBC775DWR ,we also offer SP3232EBCN-L/TR, MAX202IDR, THVD1400DR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.