SN74V283-15GGM
Mfr.Part #
SN74V283-15GGM
Package / Case
100-LFBGA
Description
IC SYNC FIFO MEM 32768X18 100BGA
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Standby Current-Max :
0.015A
Access Time :
10ns
Qualification Status :
Not Qualified
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3.15V
Cycle Time :
15 ns
Height Seated (Max) :
1.4mm
FWFT Support :
yes
Current - Supply (Max) :
35mA
Series :
74V
Memory Size :
576K 32K x 18 64K x 9
Number of Pins :
100
Package / Case :
100-LFBGA
Base Part Number :
74V283
Mount :
Surface Mount
Alternate Memory Width :
9
Power Supplies :
3.3V
Voltage - Supply :
3.15V~3.45V
Number of Terminations :
100
Memory Width :
18
Length :
10mm
Data Bus Width :
18b
Operating Temperature :
0°C~70°C
Packaging :
Tray
Memory IC Type :
OTHER FIFO
Expansion Type :
Depth, Width
Terminal Form :
Ball
Supply Voltage :
3.3V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Reach Compliance Code :
not_compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.45V
Max Frequency :
66.7MHz
Terminal Pitch :
0.8mm