SN65LVDS150PW
Mfr.Part #
SN65LVDS150PW
Package / Case
28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Description
IC MUXIT PLL FREQ MULT 28-TSSOP
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Number of Circuits :
1
Operating Supply Voltage :
3.3V
Packaging :
Tube
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Input :
LVDS
Package / Case :
28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Output :
LVDS, LVTTL
Ratio - Input:Output :
1:2
Base Part Number :
65LVDS150
Type :
PLL Frequency Multiplier
Bandwidth :
5 GHz
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
Pin Count :
28
Supply Voltage :
3.3V
Length :
9.7mm
Terminal Pitch :
0.65mm
Series :
MuxIt™
Voltage - Supply :
3V~3.6V
Thickness :
1mm
Number of Terminations :
28
ECCN Code :
EAR99
Supply Current-Max (Isup) :
70mA
Mount :
Surface Mount
Frequency :
400MHz
Terminal Form :
Gull wing
Number of Functions :
260
REACH SVHC :
No SVHC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Differential - Input:Output :
Yes/Yes
PLL :
Weight :
117.508773mg
Width :
4.4mm
Number of Pins :
Height :
1.2mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
3V