SMF78AHRVG
Mfr.Part #
SMF78AHRVG
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
SOD-123W
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC SOD123W
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Package / Case :
SOD-123W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power Line Protection :
No
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMF
Type :
Zener
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
1.4A
Power - Peak Pulse :
200W