SMF75AT1
Mfr.Part #
SMF75AT1
Manufacturer
onsemi
Package / Case
SOD-123F
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC SOD123FL
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Type :
Zener
Mount :
Surface Mount
Peak Pulse Current :
1.4A
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Terminal Finish :
MATTE TIN
Voltage - Breakdown (Min) :
8.33V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
20 Weeks
Polarity :
Unidirectional
Clamping Voltage :
12.9V
Series :
SMF
Terminal Position :
Dual
Applications :
GENERAL PURPOSE
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
15.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7.5V
Terminal Form :
Flat
Number of Terminations :
2
Peak Pulse Power :
200W
Additional Feature :
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY
Mounting Type :
Surface Mount
Reverse Standoff Voltage :
7.5V