SMF30A-HM3-18
Mfr.Part #
SMF30A-HM3-18
Manufacturer
Vishay
Package / Case
DO-219AB
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMF
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Polarity :
Unidirectional
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
4.1A
Mount :
Surface Mount
Configuration :
Single
Peak Pulse Current :
4.1A
Operating Temperature :
-65°C~175°C TJ
Pin Count :
2
Mounting Type :
Surface Mount
Clamping Voltage :
48.4V
Number of Terminations :
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V
Applications :
Automotive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diode Element Material :
SILICON
Factory Lead Time :
11 Weeks
Unidirectional Channels :
1
Power Line Protection :
No
Type :
Zener
Number of Elements :
1
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
JESD-30 Code :
R-PDSO-F2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Terminal Position :
Dual
Published :
Terminal Form :
Flat
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Reverse Standoff Voltage :
30V
Peak Pulse Power :
200W
Package / Case :
DO-219AB
Capacitance @ Frequency :
207pF @ 1MHz