SMF11AT1G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMF11AT1G
Manufacturer
onsemi
Package / Case
SOD-123F
Datasheet
Download
Description
200W TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSO
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Number of Terminations :
2
Diode Element Material :
SILICON
Type :
Zener
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
SOD-123F
Terminal Position :
Dual
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Part Number :
SMF*A
JESD-30 Code :
R-PDSO-F2
Factory Lead Time :
34 Weeks
Surface Mount :
yes
Power - Peak Pulse :
200W
Polarity :
Unidirectional
Unidirectional Channels :
1
Published :
Power Dissipation-Max :
0.385W
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reverse Current-Max :
2.5μA
Terminal Form :
Flat
Power Line Protection :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
SMF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Breakdown Voltage :
12.85V
Configuration :
Single
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
11A