SMDA24CE3/TR13
Mfr.Part #
SMDA24CE3/TR13
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
TVS DIODE 24VWM 43VC 8-SO
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Mount :
Surface Mount
Switching Frequency :
2MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Max Input Voltage :
5.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
43V
Min Operating Temperature :
-55°C
Base Part Number :
SMDA24
Output Type :
FIXED
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Number of Pins :
8
Supplier Device Package :
8-SO
Radiation Hardening :
No
Length :
5mm
Power Line Protection :
No
Capacitance :
45pF
Working Voltage :
24V
Min Output Voltage :
1.2V
Min Input Voltage :
2.7V
Depth :
4.01mm
Capacitance @ Frequency :
45pF @ 1MHz
Power - Peak Pulse :
300W
Series :
TVSarray™
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
20 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Number of Outputs :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
5A 8/20μs
Leakage Current :
1μA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Direction :
Bidirectional
Output Current :
600mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Clamping Voltage :
55V
Published :
Bidirectional Channels :
4
Output Configuration :
Positive
Synchronous Rectifier :
yes
Datasheets
SMDA24CE3/TR13
Introducing Microchip Technology SMDA24CE3/TR13 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Base Part Number:SMDA24, Type:Zener, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Number of Pins:8, Operating Temperature:-55°C~150°C TJ, SMDA24CE3/TR13 pinout, SMDA24CE3/TR13 datasheet PDF, SMDA24CE3/TR13 amp .Beyond Microchip Technology SMDA24CE3/TR13 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.