SMDA24/TR7
Mfr.Part #
SMDA24/TR7
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
TVS DIODE 24VWM 43VC 8-SO
Product Category :
Max Operating Temperature :
150°C
Depth :
4.01mm
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Power - Peak Pulse :
300W
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Working Voltage :
24V
Unidirectional Channels :
4
Supplier Device Package :
8-SO
Direction :
Unidirectional
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Leakage Current :
1μA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TVSarray™
Capacitance @ Frequency :
90pF @ 1MHz
Type :
Zener
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
5A 8/20μs
Published :
Radiation Hardening :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
43V
Mount :
Surface Mount
Clamping Voltage :
55V
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Pins :
8
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
90pF
1 (Unlimited)
Length :
5mm
Datasheets
SMDA24/TR7
Introducing Microchip Technology SMDA24/TR7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:-55°C~150°C TJ, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Type:Zener, Number of Pins:8, Base Part Number:SMDA24, SMDA24/TR7 pinout, SMDA24/TR7 datasheet PDF, SMDA24/TR7 amp .Beyond Microchip Technology SMDA24/TR7 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.