SMDA24/TR13
Mfr.Part #
SMDA24/TR13
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
TVS DIODE 24VWM 43VC 8-SO
20 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Published :
Number of Pins :
8
Mount :
Surface Mount
Terminal Form :
Gull wing
Working Voltage :
24V
Unidirectional Channels :
4
Number of Elements :
4
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
300W
Base Part Number :
SMDA24
Terminal Finish :
TIN LEAD
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
8
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Pbfree Code :
No
Terminal Position :
Dual
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
43V
Diode Element Material :
SILICON
Capacitance @ Frequency :
90pF @ 1MHz
Pin Count :
Power - Peak Pulse :
300W
Direction :
Unidirectional
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)