SMDA15C-4/TR7
Mfr.Part #
SMDA15C-4/TR7
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Description
TVS DIODE 15VWM 30VC 8-SO
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
COMMON BIDIRECTIONAL ELEMENT, LOW CAPACITANCE
Bidirectional Channels :
4
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
5A 8/20μs
Terminal Position :
Dual
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Number of Pins :
8
Capacitance @ Frequency :
140pF @ 1MHz
Power - Peak Pulse :
300W
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
30V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Diode Element Material :
SILICON
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Form :
Gull wing
Number of Terminations :
8
Type :
Zener
Number of Elements :
4
Published :
Package / Case :
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Rep Pk Reverse Voltage-Max :
15V
Tape and Reel (TR)
Polarity :
Bidirectional
Base Part Number :
SMDA15
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V
Power Line Protection :
No
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
300W
Factory Lead Time :
20 Weeks
Series :
TVSarray™
Datasheets
SMDA15C-4/TR7
Introducing Microchip Technology SMDA15C-4/TR7 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~150°C TJ, Number of Pins:8, Number of Terminations:8, Type:Zener, Package / Case:8-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Mounting Type:Surface Mount, Base Part Number:SMDA15, SMDA15C-4/TR7 pinout, SMDA15C-4/TR7 datasheet PDF, SMDA15C-4/TR7 amp .Beyond Microchip Technology SMDA15C-4/TR7 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.