SMB10J28CA
Mfr.Part #
SMB10J28CA
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AA
Product Category :
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMB)
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
SMB10J
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
22A
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power - Peak Pulse :
1000W 1kW
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Bidirectional Channels :
1
Power Line Protection :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ