SMB10J24CA
Mfr.Part #
SMB10J24CA
Package / Case
SMB(DO-214AA)
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
25.71A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V
Package / Case :
SMB(DO-214AA)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V
Polarity :
Bidirectional
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V