SMB10J22CA
Mfr.Part #
SMB10J22CA
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AA
Product Category :
Type :
Zener
Power Line Protection :
No
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMB)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
28.2A
Series :
SMB10J
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Digi-Reel®
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Package / Case :
Power - Peak Pulse :
1000W 1kW