SMB10J20CA
Mfr.Part #
SMB10J20CA
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Product Category :
Supplier Device Package :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
30.9A
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Power Line Protection :
No
Series :
SMB10J
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power - Peak Pulse :
1000W 1kW
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V