SMB10J17CA
Mfr.Part #
SMB10J17CA
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AA
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMB10J
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Applications :
Automotive
Power - Peak Pulse :
1000W 1kW
Packaging :
Digi-Reel®
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
36.2A
Supplier Device Package :
Bidirectional Channels :
1 (Unlimited)
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ