SMB10J16CA
Mfr.Part #
SMB10J16CA
Description
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AA
Product Category :
Supplier Device Package :
DO-214AA (SMB)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
17.8V
Series :
SMB10J
Power - Peak Pulse :
1000W 1kW
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
16V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
26V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
38.5A