SMB10J15CA
Mfr.Part #
SMB10J15CA
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AA
Stock
198
In Stock :
198
Product Category :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Power - Peak Pulse :
1000W 1kW
ROHS3 Compliant
Series :
SMB10J
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24.4V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
41A
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Power Line Protection :
No
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15V