SMB10J14CA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMB10J14CA
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AA, SMB
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AA
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
14V
Applications :
Automotive
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min) :
15.6V
Bidirectional Channels :
1
Type :
Zener
Power - Peak Pulse :
1000W 1kW
Package / Case :
DO-214AA, SMB
Packaging :
Digi-Reel®
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
43.1A
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
23.2V