SMB10J13AH
Mfr.Part #
SMB10J13AH
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AA
Product Category :
Power Line Protection :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power - Peak Pulse :
1000W 1kW
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMB10J
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
Applications :
Automotive
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
46.5A