SMB10J12CA
Mfr.Part #
SMB10J12CA
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO214AA
Product Category :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
SMB10J
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power - Peak Pulse :
1000W 1kW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Zener
Power Line Protection :
No
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
50.3A
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Supplier Device Package :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V