SMB10J11CA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMB10J11CA
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AA, SMB
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AA
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Power Line Protection :
No
Bidirectional Channels :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Power - Peak Pulse :
1000W 1kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
54.9A