SMA6J22AH
Mfr.Part #
SMA6J22AH
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-214AC, SMA
Description
TVS DIODE 22VWM 34.5VC DO214AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Power Line Protection :
No
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
17.4A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Automotive
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Power - Peak Pulse :
600W
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
34.5V