SM8T32AH
Mfr.Part #
SM8T32AH
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Description
TVS DIODE 32VWM 53.3VC UNI
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Voltage - Breakdown (Min) :
35.5V
Product Type :
TVS Diodes
Polarity :
Unidirectional
Working Voltage :
32 V
1
Supplier Device Package :
DO-218AB (SMCJ)
DO-218AB
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Capacitance @ Frequency :
Number of Channels :
1 Channel
Termination Style :
SMD/SMT
Applications :
Automotive, Telecom
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
156A
Series :
Automotive, AEC-Q101, SM8TxxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
32V
Power - Peak Pulse :
8000W (8kW)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
51.4V