SM2615FB10R0
Mfr.Part #
SM2615FB10R0
Description
RES 10 OHM 1% 1W 2615
Published :
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.280Lx0.150W 7.10mmx3.80mm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
28 Weeks
Width :
3.81mm
Height :
3.9878mm
Length :
7.112mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
275°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
10Ohms
Height Seated (Max) :
0.155 3.94mm
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
SM2615FB10R0
Stackpole Electronics, Inc. SM2615FB10R0
SM Series, Wirewound, 10Ohms, 1W, ±1%, -55°C~275°C