SM-ODC24A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SM-ODC24A
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
Description
DC OUTPUT MODULE 1A
Manufacturer :
Sensata Technologies – Crydom
Product Category :
I/O Relay Modules
Series :
SM
Color :
Red
Turn Off Time :
0.75ms
Type :
DC Output Module
Current - Output :
1A
Current - Input :
13mA
Published :
Turn On Time :
0.10ms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Input :
24VDC
Voltage - Output :
3V~250VDC
Style :
Mini
Datasheets
SM-ODC24A
Sensata Technologies – Crydom SM-ODC24A
SM-ODC24A datasheet pdf and I/O Relay Modules product details from Sensata-Crydom stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1P 400V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 1P 1.2KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 600V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.4KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MODULE