SM-IDC24D
Mfr.Part #
SM-IDC24D
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
Description
DC INPUT MODULE 24V
Manufacturer :
Sensata Technologies – Crydom
Product Category :
I/O Relay Modules
Voltage - Input :
24VDC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Color :
White
Current - Input :
32mA
Turn Off Time :
0.60ms
Type :
DC Input Module
Voltage - Output :
24VDC
Published :
Current - Output :
14mA
Turn On Time :
0.30ms
Style :
Mini
Series :
SM
Datasheets
SM-IDC24D
Sensata Technologies – Crydom SM-IDC24D
SM-IDC24D datasheet pdf and I/O Relay Modules product details from Sensata-Crydom stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    BRIDGE RECT 1P 400V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 1P 1.2KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 600V 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.4KV 60A MODULE
    BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MODULE