SLO220CRA4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SLO220CRA4
Manufacturer
Weidmuller
Description
DC OUTPUT MODULE 4A
Manufacturer :
Weidmuller
Product Category :
I/O Relay Modules
Series :
DELCON
Voltage - Output :
0V~250VDC
Style :
G5
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
DC Output Module
Current - Output :
4A
Turn On Delay Time :
500 µs
Current - Input :
4mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Color :
Red
Turn-Off Delay Time :
500 µs
Feature :
Hold Down Screw, Status LED(s)
Turn On Time :
0.50ms
Turn Off Time :
0.50ms
Voltage - Input :
220VDC