SLO12CRX
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SLO12CRX
Manufacturer
Weidmuller
Description
DC OUTPUT MODULE 10A
Manufacturer :
Weidmuller
Product Category :
I/O Relay Modules
Turn Off Time :
0.30ms
Type :
DC Output Module
Factory Lead Time :
8 Weeks
Turn On Delay Time :
300 µs
Voltage - Output :
0V~24VDC
Style :
G5
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Output :
10A
Voltage - Input :
12VDC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Color :
Red
Turn-Off Delay Time :
300 µs
Turn On Time :
0.30ms
Feature :
Hold Down Screw, Status LED(s)
Series :
DELCON
Current - Input :
15mA