SLM2805BWD-LS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SLM2805BWD-LS
Manufacturer
Bivar, Inc.
Description
LED ASSY 0.28" 5MM BLU DIFF WHT
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Product Category :
Series :
SLM
Published :
Lens Size :
5.00mm Dia
Lens Type :
Diffused
Current :
70mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Luminous Intensity :
15 mcd
Optoelectronic Device Type :
LED MOUNTING HARDWARE
Viewing Angle :
15°
Lens Style :
Round
Voltage - Rated :
4V