SL302C104KAB
Mfr.Part #
SL302C104KAB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER RADIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Terminal Pitch :
5.08mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Multilayer :
No
Temperature Characteristics Code :
X7R
Capacitance :
100nF
Length :
7.62mm
Height :
7.62mm
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage - Rated DC :
200V
Factory Lead Time :
11 Weeks
HTS Code :
Dielectric Material :
Ceramic
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
No
Termination :
Radial
Terminal Shape :
Wire
Tolerance :
10%