SL301C474KAB
Mfr.Part #
SL301C474KAB
Ceramic Capacitors
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Terminal Pitch :
5.08mm
Length :
7.62mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
10%
Temperature Characteristics Code :
X7R
Width :
3.81mm
Capacitance :
470nF
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
Multilayer :
Height :
7.62mm