SL301A223JAB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SL301A223JAB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER RADIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Width :
3.81mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Terminal Pitch :
5.08mm
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
not_compliant
Terminal Shape :
Wire
Multilayer :
No
Temperature Characteristics Code :
C0G
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Bulk
HTS Code :
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
22nF
Tolerance :
5%
Surface Mount :
No
Pbfree Code :
Height :
7.62mm
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Termination :
Radial
Length :
7.62mm