SL23EP09SC-1H
Mfr.Part #
SL23EP09SC-1H
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC BUFFER 220MHZ 9CH 3.3V 16SOIC
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Package / Case :
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Input :
Clock
Packaging :
Tube
Terminal Form :
Gull wing
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Length :
4.889mm
Base Part Number :
SL23EP09
Width :
3.8989mm
Differential - Input:Output :
No/No
Number of Pins :
16
Weight :
50.008559mg
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.3V
Pin Count :
16
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Supply Voltage :
2.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Output :
LVCMOS
Frequency (Max) :
220MHz
Supply Voltage-Max (Vsup) :
2.7V
Number of Terminations :
Operating Temperature :
0°C~70°C
PLL :
Yes with Bypass
Mounting Type :
Surface Mount
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - Supply :
2.3V~3.6V
Terminal Position :
Dual
Number of Functions :
2
Number of Circuits :
1
Additional Feature :
ALSO OPERATES WITH 3.3V SUPPLY
Surface Mount :
yes
Ratio - Input:Output :
1:9
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Datasheets
SL23EP09SC-1H
Introducing Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Skyworks Solutions, Inc. SL23EP09SC-1H from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:16-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Base Part Number:SL23EP09, Number of Pins:16, Output:LVCMOS, Number of Terminations:16, Operating Temperature:0°C~70°C, Mounting Type:Surface Mount, SL23EP09SC-1H pinout, SL23EP09SC-1H datasheet PDF, SL23EP09SC-1H amp .Beyond Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Skyworks Solutions, Inc. SL23EP09SC-1H ,we also offer LMX2485ESQ/NOPB, SI5351B-B-GM, ADF4360-4BCPZRL7, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Skyworks Solutions, Inc. SL23EP09SC-1H
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers Skyworks Solutions, Inc. SL23EP09SC-1H Overview
The SL23EP09SC-1H from Skyworks Solutions, Inc. is a high-performance IC buffer designed to meet the stringent demands of modern digital and mixed-signal applications. This device offers an impressive frequency handling capability up to 220MHz, making it ideally suited for enhancing signal integrity in complex electronic systems. The 9-channel configuration provides ample flexibility for various design needs, all while operating at a low voltage of 3.3V. Enclosed in a compact 16SOIC package, the SL23EP09SC-1H ensures reliability and performance, making it a cornerstone in the development of sophisticated electronic assemblies.
SL23EP09SC-1H Features
  • High frequency operation up to 220 MHz
  • 9 independent buffer channels
  • Low operational voltage of 3.3V
  • Compact 16SOIC packaging
  • Designed for minimal signal distortion
  • Easy integration into existing designs
SL23EP09SC-1H Applications
  • Video Broadcasting: Ensures clear and stable signal processing for broadcasting equipment.
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD